Další aktuality
PF 2019
21. prosinec 2018

Děkujeme všem našim obchodním partnerům a kolegům za spolupráci v roce 2018,…

Podnikatelská mise do Izraele
28. listopad 2018

Třídenní podnikatelské mise organizované Hospodářskou komorou České republiky,…

Limity růstu - poučení z krizového vývoje
11. listopad 2018

Jaké jsou limity růstu? Co brání českým, zejména malým a středním, firmám v jejich růstu…

Další aktuality »

Projektový klub na téma interim managementu

Dubnové setkání ostravského Projektového klubu v Impact HUB bylo věnováno tématu "Interim management versus stálé řízení velké firmy manažerem - zaměstnancem". O své zkušenosti se přišli podělit tři zkušení manažeři - Tomáš  Pastrňák (majitel konzultační firmy R.F.T. s.r.o., člen Výboru České asociace interim managementu), David Molin (předseda představenstva a ředitel společnosti KOVONA SYSTEM, a.s.) a Jiří Poštulka (člen představenstva a výkonný ředitel společnosti STEELCOM CZ, a.s.).

V úvodu setkání Tomáš Pastrňák vysvětlil účastníkům podstatu řízení firmy formou interim managementu. Výhody a vhodnost využití této dočasné formy řízení firmy ukázal na několika příkladech ze své více než dvacetileté praxe v podnikání a řízení mnoha významných projektů z oblasti restrukturalizace a změnového řízení. Přiblížil také úskalí některých realizovaných projektů a upozornil na stále se zpřísňující povinnosti manažera působícího ve funkci statutárního orgánu společnosti. 

David Molin je ředitelem akciové společnosti KOVONA SYSTEM, specializující se na sériovou výrobu nábytku pro celosvětový obchodní řetězec IKEA), již šest let. Stal se jím ve 30-ti letech. Ve své prezentaci popsal hlavní úkoly a zodpovědnost při řízení výrobní společnosti s více než 750 zaměstnanci. Řeč byla o realizovaných změnách včetně těch, které nastaly v době odchodu majitelů společnosti z výkonných funkcí. Posluchače zajímala cesta, která vedla postupně přes obchodního zástupce, projektového manažera a obchodního ředitele až na post ředitele společnosti. 

V panelové diskuzi se představil Jiří Poštulka, který ve své dlouholeté praxi působil v managementu státních, soukromých i mezinárodních korporací. Zaměřil se zejména na problematiku řízení lidí a interní komunikaci. Zdůraznil, jak je důležité udržovat kontinuální osobní kontakt se svými spolupracovníky. Všichni tři manažeři na závěr diskutovali s účastníky své přístupy ke skloubení manažerské funkce s rodinným životem, výběru lidí do svých týmů nebo přínosy studia MBA.

 

ŘÍZENÍ PODNIKU FORMOU INTERIM MANAGEMENTU

Kontaktujte nás