Další aktuality
PF 2019
21. prosinec 2018

Děkujeme všem našim obchodním partnerům a kolegům za spolupráci v roce 2018,…

Podnikatelská mise do Izraele
28. listopad 2018

Třídenní podnikatelské mise organizované Hospodářskou komorou České republiky,…

Limity růstu - poučení z krizového vývoje
11. listopad 2018

Jaké jsou limity růstu? Co brání českým, zejména malým a středním, firmám v jejich růstu…

Další aktuality »

Setkání poradců MSIC

Setkání externích poradců Moravskoslezského inovačního centra z řad podnikatelské sféry bylo součástí neformálního otevření centra kolaborativních robotů, které proběhlo ve čtvrtek 28. června v areálu MSIC.

Při zavádění kolaborativních robotů, nebo-li kobotů, do firemních procesů je významným prvkem interakce s člověkem. Pracovník a kobot jsou součástí dané operace, při které se vzájemně doplňují. Na rozdíl od průmyslových robotů jsou koboti daleko pomalejší a jsou konstruováni tak, aby dokázali pružně reagovat na změnové požadavky v průběhu výrobní operace nebo výrobního cyklu.

Spolupráci s kobotem si vyzkoušel také majitel společnosti R.F.T., Tomáš Patrňák, při historicky prvním předání vizitek.

Společnost R.F.T. bude i nadále pokračovat ve spolupráci s Moravskoslezským inovačním centrem v roli externího poradce. Za dosavadní necelý rok spolupráce poskytli manažeři společnosti R.F.T. své zkušenosti v rámci dvou projektů. Jedná se o start upové firmy - softwarovou společnost WEBNIA s.r.o. a SKLADON, která působí v oblasti logistiky pro internetové obchody. V obou případech šlo o manažerský mentoring a zpracování a implementaci strategického finančního a ekonimického plánu na období 2018-2019. 

ŘÍZENÍ PODNIKU FORMOU INTERIM MANAGEMENTU

Kontaktujte nás